Las Vegas

Průvodce do Ameriky

Las Vegas - město, které nemůžete vynechat
při Vaší cestě na Západ USA


Pokud Vám mohu poradit, tak naplánujte svoji cestu na Západ USA se začátkem v Las Vegas. Obzvlášť, pokud cestujete do Ameriky poprvé.

Las Vegas je ideálním výchozím bodem pro návštěvu národních parků. Slavný Grand Canyon je jen 6 hodin jízdy a ještě blíž se nachází NP Zion, Bryce Canyon, Death Valley nebo Valley of The Fire.

 Přímé lety z Evropy sem provozují letecké společnosti British Airways, Condor a Virgin Atlantic. Pokud bych Vám mohl doporučit, tak British bude nejlepší variantou. Virgin  nemají dobré spojení do Prahy a Condor má tak malé rozestupy mezi sedačkami, že Vám radím se této letecké společnosti na dálkových letech vyhnout.

Z letiště v Las Vegas je velmi blízko do všech hotelů. Pokud bydlíte na Las Vegas Blvd, tak Vám cesta potrvá kolem 15 min, za taxi dáte kolem dvaceti dolarů. Většina půjčoven aut tady má systém, kdy si můžete vybrat svoje auto v řadě nabízených vozů stejné kategorie a hotely mají zpravidla parkovné zdarma. Pokud si necháte auto zaparkovat, pak stačí dát obsluze spropitné od jednoho do tří dolarů dle Vašeho uvážení.


 

Nečekají Vás žádné nervy z toho, že přiletíte do velkoměsta a budete se prodírat složitou dopravou k Vašemu hotelu. Horší je to při samotném ubytování  Hotely jsou tak rozlehlé, že doporučuji se nejdříve podívat na internetu jak se dostanete k registraci . Pokud plánujete strávit v Las Vegas několik dnů, snažte se vyhnout pátku a sobotě, kdy jsou ceny hotelů téměř dvojnásobné.

Samotné Las Vegas je samozřejmě mekkou hráčů a v každém hotelu najdete nepřeberné množství her i automatů. Musíte vědět, že hazardní hry jsou povolené až od 21 let, stejně tak jako konzumace alkoholu.


Wynn je jedním z nejluxusnějších hotelů
Wynn je jedním z nejluxusnějších hotelů
Virgin Atlatic přistávají v Las Vegas na přímém letu z Londýna
Virgin Atlatic přistávají v Las Vegas na přímém letu z Londýna
Noční Las Vegas Blvd
Noční Las Vegas Blvd

 

Koho nebaví hazardní hry, ten se může věnovat  výběru koncertů nebo slavných show. Doporučuji Le Réve v hotelu Wynn, která byla několik let po sobě hodnocená jako nejlepší v USA. Las Vegas také patří mezi nejlepší místa pro milovníky nákupů ve značkových obchodech. Ty jsou tady velmi výhodné s nesrovnatelně nižšími cenami  než v Evropě. Je tady několik outletových center, doporučuji to, které se nachází na Charleston Blvd, blízko Las Vegas Blvd.

Když už neletíte do Las Vegas přímo, ale pouze ho navštěvujete po trase, nechte si aspoň dva dny, to je nejméně co bude stačit aspoň na základní prohlídku.


Jedna z divokých atrakcí na věži Stratosphere
Jedna z divokých atrakcí na věži Stratosphere
V kasínu můžete hrát jen pokud je Vám více než 21 let.
V kasínu můžete hrát jen pokud je Vám více než 21 let.
Pohled na fontánu hotelu Bellagio
Pohled na fontánu hotelu Bellagio
Další články:

Tvorba webových stránek: HOR webdesign
sitemap.xml   gt:0.044   login