Pronájem automobilů v USA

Průvodce do Ameriky

Pronájem automobilů v USA

Sedmimístný van je u turistů jedním z nejoblíbenějších automobilů na cesty do USA

V USA se půjčí nejvíc aut na světě a místo s největší frekvencí výpůjček je  floridské Orlando.  Konkurence autopůjčoven je obrovská. Mezi největší  patří Alamo, Dollar, Hertz, Avis, Budget a National.

Tyto všechny mají rozsáhlou síť poboček, pokrývající téměř všechna letiště i města. Mezi regionální autopůjčovny patří  FOX nebo Usave, které mají síť o mnoho menší a na každém letišti najdete také řadu lokálních půjčoven, které mají jen tu jedinou, nebo pouze několik málo poboček.

Přesto, že maximální počet najetých mil pro auto v půjčovně je přesně dán zákonem, často se nabízená auta liší úrovní stáří či péče. Já se vždy snažím půjčit si auto v půjčovně výše jmenované první kategorie. Nejmenší půjčovny mají často problém s údržbou aut a je u nich navíc velmi složité auto vyměnit, pokud se něco stane a nebo je něco v nepořádku. Navíc tyto malé půjčovny mívají velmi často nejasné a skryté poplatky, kterých si při podpisu smlouvy nemusíte ani všimnout.

To ovšem neznamená, že velké autopůjčovny tyto finty nepoužívají, ale je daleko jednodušší je odhalit a pokud si půjčujete auto u jedné půjčovny vícekrát, tak už ten konkrétní systém znáte a nic Vás nepřekvapí.


Patnáctimístný van lze půjčit pouze v několika státech.

Zapomeňte na úplnou cenu, kterou byste jasně znali pokud si budete rezervovat půjčení auta v Evropské Unii. Při rezervaci po internetu Vám autopůjčovna sdělí jen základní cenu, ke které je potřeba připočítat několik povinných pojistek. Dostanete pouze „ Estimated Chargess“, tedy odhad co vypůjčení bude stát. Při předložení rezervace v místě výpůjčky se Vám pak úředník za přepážkou bude snažit vnutit další pojistky či doplatky. Z každé další prodané pojistky má totiž provizi a tak ho zajímá především to, co doplatíte na místě. A často Vám i zalže, že bez této další pojistky nemůže auto vydat, nebo se Vám pokouší nabídnout auto vyšší kategorie, protože z rozdílu ceny má také provizi. Je to stejné u všech autopůjčoven, jen agresivita  personálu vůči klientům se liší podle lokalit nebo firemní politiky určité půjčovny.

Pokud máte dostatek zkušeností, tak pro Vás nebude problém si udělat rezervaci přes internet, jinak velmi doporučuji si auto pronajmout přes cestovní kancelář, která má s konkrétní půjčovnou smlouvu. Překvapivě dostanete zpravidla nižší cenu a po zaplacení obdržíte voucher, který už obsahuje balíček povinných pojistek a tak víte, že na místě už nemáte nic doplácet. Nemusíte se s nikým dohadovat u pultu, prostě další pojistky odmítnete a víte, že na smlouvě má být doplatek 0. Neznamená to, že by na Vám při půjčení auta nenabízeli doplatky, ale víte přesně co máte předplaceno. A to je velký rozdíl oproti rezervaci přes internet.

Já svým klientům vždy popíšu jak vypadá konkrétní půjčovna, jak se do ní dostanou z letiště a dávám jim i vzor jak vypadá voucher, jak vypadá smlouva, co na místě podepíšou a jak vypadá závěrečný účet, který Vám vystaví při vrácení auta. Vždy totiž platí, že Váš účet je otevřený až do doby vrácení auta. Dokonce pokud si předplatíte benzín s tím, že vrátíte auto s prázdnou nádrží, tak na začátku výpůjčky máte cenu benzínu jinou než na konci a půjčovna Vám strhne cenu v den vrácení. A určitě Vás překvapí, že naprostá většina půjčoven Vám auto nepůjčí pokud si tu nádrž benzínu nepředplatíte, nemluvě ani o tom, že cena za předplacení nádrže je vyšší než kdybyste jeli k nejdražší pumpě ve městě. Jak to je možné? Autopůjčovna počítá průměrnou cenu v oblasti, ale k tomu připočte všechny přirážky a daně, což je v cenách benzínu na pumpě už zahrnuté. Tolik jen pár slov k jednomu příplatku, který Vás může na místě zaskočit. Proto je dobré při rezervaci přes CK si benzín už předplatit, pokud si půjčujete auto na kratší dobu, tak pár dolarů na den vyjde o dost levněji.

Dále byste měli vědět důležitou informaci, že půjčovna Váš účet uzavírá až 30 dnů po konci výpůjčky a pokud přijde nějaká pokuta nebo nezaplacené poplatky za silnici, tak Vám ty částky strhne z Vaší kreditní karty a naúčtuje si nemalý poplatek za vyřízení.


Chevy Suburban je jedno z největších osobních aut, která lze půjčit. Musíte ale počítat s vysokou spotřebou benzínu.

Další samostatnou kapitolou jsou ceny výpůjček aut, které záleží na lokalitě i sezóně. Třeba nejlevnější letenky jsou na letišti JFK v New Yorku, ale tam zase mají půjčovny jedny z nejdražších cen v USA. Na některých letištích a u některých půjčoven si můžete auto vybrat z mnoha nabízených aut, jinde Vám přidělí jedno konkrétní auto. Proto se nedá jasně odpovědět na otázku, kterou půjčovnu považuji za nejlepší. V Miami si nejraději půjčuji auto u Dollaru, v Honolulu zase u Alama a v Bostonu u Budgetu atd…, každá lokalita i půjčovna je trochu jiná ať přístupem personálu nebo rozsahem služeb.

Velmi doporučuji věnovat rezervaci automobilu dostatečnou pozornost, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením při samotné výpůjčce. Jak jsem již avizoval také velmi doporučuji  výpůjčku přes místní cestovní kancelář, a to nejen kvůli nižší ceně. Smlouvu si před podpisem podrobně prostudujte, zažil jsem za svou praxi mnoho příkladů, kdy klienti na místě podepsali nesmyslné pojistky, přestože uměli dobře anglicky. Po dlouhém letu, imigrační kontrole a nekonečných hodinách na cestě už prostě chcete být na hotelu a velmi snadno přehlédnete, co v půjčovně podepisujete.

Pokud budete chtít poradit či v případě Vašeho zájmu o konkrétní výpůjčku, napište mi, určitě Vám budu moci nabídnout v dané lokalitě optimální půjčovnu a poskytnu Vám všechny nutné informace. Kalkulaci pronájmu Vám zašlu po vyplnění formuláče na : www.profitrips.cz/auta


Další články:

Tvorba webových stránek: HOR webdesign
sitemap.xml   gt:0.037   login