Na návštěvě u Elvise

Průvodce do Ameriky

Na návštěvě u Elvise

Růžový Cadilac k Elvisovi neodmyslitelně patří,

Graceland leží asi 20 minut autem od centra Memphisu. Dříve byl úplně mimo město, dnes je to problematická čtvrť s většinou obyvatelstva černé pleti na hranici chudoby. Protože je to jen pár minut od dálnice, tak návštěvníkům nehrozí žádné nepříjemné zážitky. Už na rozlehlém parkovišti Vás pohltí tóny Elvisových největších hitů, které Vás provázejí přibližně 3 hodiny - tolik totiž trvá návštěva komplexu Gracelandu, pokud si koupíte platinový lístek a navštívíte Elvisův dům, muzeum aut, 2 letadla a celou řadu suvenýrových obchodů.

Graceland navštěvuji mnoho let minimálně jednou za rok a vždycky mě i moje klienty naprosto pohltí jeho atmosféra, je jen málo míst v Americe, kde se znenadání ocitnete  v jiné době a na vlastní oči a uši můžete vnímat život krále rock and rollu. Není toho opravdu málo k vidění. Projdete celý Elvisův dům, kde dostanete ipad a sluchátka pro self–guided tour. Uvidíte několik filmů a kompletní sbírku zlatých desek či Elvisových obleků. V jedné z místností můžete sledovat záznam snad nejznámějšího Elvisova  koncertu „Aloha in Hawaii!, kde se mi jen těžko daří nutit klienty aby po několika písních pokračovali dál v prohlídce.


Dům Elvise
Sbírka hudebních ocenění a kostýmů.
Hlavní obývací místnost.
Meditační zahrada
Elvisovo letadlo se jmenuje po jeho dceři -  Lisa Marie

  Na meditační zahradě jsou hroby Elvise i jeho rodiny. Muzeum aut je lahůdkou pro milovníky luxusních automobilů z padesátých až sedmdesátých let. Projít si můžete i obě letadla, které používal Elvis i jeho manažeři po několik let až do své smrti v roce 1978, kdy zemřel pouze ve 42 letech a dosáhl světové slávy i když nikdy nekoncertoval mimo území USA.

O Gracelandu můžete číst, prohlížet si fotografie, ale vidět ho na vlastní oči daleko předčí všechna Vaše očekávání a stane se nezapomenutelným zážitkem. Je to jedno z mála míst, kde se můžete přímo dotknout historie hudby a vnímat ji tak, jako kdybyste se přemístili o pár desítek let zpátky.


Další články:

Tvorba webových stránek: HOR webdesign
sitemap.xml   gt:0.04   login