Průvodce do Ameriky - něco o mně

Průvodce do Ameriky

O mně

Cestování je vášeň, které se dá časem úplně propadnout. Mě se to přihodilo ihned po absolvování vysoké školy, kdy se naplno otevřely hranice a k cestování do celého světa chyběly jenom peníze. Byla to hezká doba, většina lidí jezdila  autobusem po Evropě a někteří  z nich snili o tom, že by se mohli jednou podívat  až do Ameriky…

 

Měl jsem to štěstí, že jsem byl  jedním z prvních průvodců, kteří začali křižovat Ameriku po trase ze San Francisca přes Miami do New Yorku už od roku 1993.

Po několika letech, odprůvodcovaných v USA v těchto pionýrských dobách, kdy jsme řídili patnáctimístné vany s bublajícími  šestilitrovými motory se zapřaženými  vleky a k orientaci nám sloužil kompas na palubní desce, jsme začali své aktivity zaměřovat i do okolních zemí. Postupně  jsem zúročoval své průvodcovské zkušenosti  i v činnosti plánování zájezdů pro skupiny i individuální cestovatele, protože jsem měl zpětnou vazbu od klientů zájezdů. Dále, jak přibývalo klientů,  jsem se věnoval i nákupu služeb, jednání s partnery i pravidelným návštěvám nákupních turistických veletrhů v USA, Kanadě, Mexiku, Střední i Jižní Americe, které pravidelně navštěvuji každý rok a zároveň objíždím  všechna hlavní turistická místa Ameriky a kontroluji úroveň a kvalitu  služeb v měnících se podmínkách v jednotlivých turisticky zajímavých lokalitách.


Celkový počet svých cest do Ameriky těžko spočítám, ale bylo jich něco kolem dvou stovek. Přibližně 90 procent z nich vedlo do USA ( kde jsem navštívil všech 50 států ), dále pak do Kanady, Mexika, na Karibské ostrovy, do Guatemaly, Belize,  Kostariky,  Nicaragui, Panamy, Kolumbie, Chile, Bolívie, Peru, Uruguaie, Paraguaie, Argentiny a Brazílie.

Radím skupinám i individuálním cestovatelům a pořádám  přednášky o různých místech Ameriky. V případě realizovaných zájezdů na zakázku či balíčků služeb, nebo pokud jedu se skupinou jako průvodce,  jsou tyto cesty realizovány prostřednictví mé vlastní cestovní kanceláře Profi Trips (www.profitrips.cz), která se specializuje zejména na odborné zájezdy pro profesní a zájmové skupiny.


Díky svým mnoholetým zkušenostem a pravidelným návštěvám jednotlivých míst v Americe a přímému kontaktu s vývojem trhu a cen služeb a na druhé straně i potřeb klientů Vám mohu přesně navrhnout itinerář Vaší cesty, popsat podrobně destinaci, kterou chcete navštívit či upozornit na aspekty počasí či problémy s určitými službami, s čímkoliv, co Vás může na Vaší cestě potkat. Velmi se liší zkušenosti s leteckými společnostmi, rozdílné jsou autopůjčovny, stáří jejich vozového parku, někde si auto můžete sami vybrat z mnoha vozů, jinde Vám přidělí jen jedno konkrétní. Cenová politika i finty na neznalé a důvěřivé turisty se velmi liší v jednotlivých lokalitách. O rozdílu v cenách a kvalitě ubytování v jednotlivých řetězcích či místech v USA ani nemluvě.


Amerika je krásná a úžasná turistická destinace, navíc v USA i Kanadě služby fungují velmi dobře i pro individuální cestovatele. Pokud se chystáte uskutečnit svůj Americký cestovatelský sen a potřebujete poradit nebo vymyslet itinerář pro Vaši cestu, napište mi Vaše požadavky nebo popište Vaši představu.


Věřím, že Vám pomohu pouhou konzultací a nebo přímo zařízením všech potřebných služeb. V případě  zájmu mohu s Vámi cestu absolvovat také jako Váš průvodce.
 Přeju Vám  krásné cestovatelské zážitky při objevování Ameriky.


 Ing. Jan Kužel

       


                  


Tvorba webových stránek: HOR webdesign
sitemap.xml   gt:0.115   login