Průvodce do Ameriky - něco o mně

Průvodce do Ameriky

O mně

 Cestování je vášeň, které se dá časem úplně propadnout. Mě se to přihodilo ihned po absolvování vysoké školy, kdy se naplno otevřely hranice a k cestování do celého světa chyběly jenom peníze. Byla to hezká doba, většina lidí jezdila  autobusem po Evropě a někteří  z nich snili o tom, že by se mohli jednou podívat  až do Ameriky…


V tu dobu začala pomalu vznikat a sbírat kontakty společnost America Tours, která se za více než dvě desítky  let své existence vypracovala na největší a nejprestižnější cestovní kancelář, zaměřenou na Ameriku, co do počtu ocenění i klientů. V této firmě  jsem působil téměř od jejího vzniku a byl jsem jedním z prvních průvodců, kteří začali křižovat Ameriku po trase ze San Francisca přes Miami do New Yorku.


Po několika letech, odprůvodcovaných v USA v těchto pionýrských dobách, kdy jsme řídili patnáctimístné vany s bublajícími  šestilitrovými motory se zapřaženými  vleky a k orientaci nám sloužil kompas na palubní desce, jsme začali své aktivity zaměřovat i do okolních zemí. Postupně  jsem zúročoval své průvodcovské zkušenosti  i v činnosti plánování zájezdů pro skupiny i individuální cestovatele, protože jsem měl zpětnou vazbu od klientů zájezdů.

Dále, jak přibývalo klientů,  jsem se věnoval i nákupu služeb, jednání s partnery i pravidelným návštěvám nákupních turistických veletrhů v USA, Kanadě, Mexiku, Střední i Jižní Americe.  V America Tours jsem po dobu patnácti let  zastával funkci obchodního ředitele a zastupoval ji po dobu šesti let i jako člen představenstva Asociace Cestovních Kanceláří ( ACK ). Měl jsem na starosti  meetingy s klienty před zájezdy,  školení a nábor  průvodců, školení provizních prodejců včetně informačních cest, nákup služeb v Severní, Jižní a Střední Americe, kalkulace, návrh a realizaci zájezdů na míru pro zájmové a profesní skupiny.

 Přitom jsem  několikrát do roka průvodcoval běžné zájezdy i mnou připravované akce na zakázku ve všech částech Ameriky, což mi umožnilo být  v kontaktu s aktuálními požadavky klientů. Pravidelně objíždím  všechna hlavní turistická místa Ameriky a kontroluji úroveň a kvalitu  služeb v měnících se podmínkách v jednotlivých turisticky zajímavých lokalitách i hlavní veletrhy cestovních služeb v Severní, Střední i Jižní Americe.


Celkový počet svých cest do Ameriky těžko spočítám, ale bylo jich něco kolem dvou stovek. Přibližně 90 procent z nich vedlo do USA ( kde jsem navštívil všech 50 států ), dále pak do Kanady, Mexika, na Karibské ostrovy, do Kostariky,  Nicaragui, Panamy, Kolumbie, Chile, Bolívie, Peru, Uruguaie, Paraguaie, Argentiny a Brazílie.

Téměř po dvaceti letech jsem se rozhodl odejít z mateřské cestovní kanceláře, stal jsem se samostatným subjektem a spolupracuji s ní už pouze externě. Naplno se věnuji  přímým klientům, poradenství v cestovním ruchu a především přípravě zájezdů na míru pro zájmové a profesní skupiny dle konkrétních požadavků a přání klientů.


Radím skupinám i individuálním cestovatelům a pořádám  přednášky o různých místech Ameriky a mám více  času na další cesty na americký kontinent. V případě realizovaných zájezdů na zakázku či balíčků služeb, nebo pokud jedu se skupinou jako průvodce,  jsou tyto cesty realizovány prostřednictví mé vlastní cestovní kanceláře Profi Trips (www.profitrips.cz).


Díky svým mnoholetým zkušenostem a pravidelným návštěvám jednotlivých míst v Americe a přímému kontaktu s vývojem trhu a cen služeb a na druhé straně i potřeb klientů Vám mohu přesně navrhnout itinerář Vaší cesty, popsat podrobně destinaci, kterou chcete navštívit či upozornit na aspekty počasí či problémy s určitými službami, s čímkoliv, co Vás může na Vaší cestě potkat. Velmi se liší zkušenosti s leteckými společnostmi, rozdílné jsou autopůjčovny, stáří jejich vozového parku, někde si auto můžete sami vybrat z mnoha vozů, jinde Vám přidělí jen jedno konkrétní. Cenová politika i finty na neznalé a důvěřivé turisty se velmi liší v jednotlivých lokalitách. O rozdílu v cenách a kvalitě ubytování v jednotlivých řetězcích či místech v USA ani nemluvě.


Tady všude Vám mohu pomoci vytvořit nebo poradit optimální variantu. Navrhuji složité cesty  pro zájmové či profesní skupiny, protože zde mám nejen spoustu zkušeností, ale i kontaktů ve  městech, kde pro Vás mohu zařídit odborný program ve Vašem oboru. Doprovázím podnikatele či skupiny, se svou znalostí místních poměrů a lokální mentality  pomáhám s vyjednáváním, akvizicemi či uzavíráním smluv.


Amerika je krásná a úžasná turistická destinace, navíc v USA i Kanadě služby fungují velmi dobře i pro individuální cestovatele. Pokud se chystáte uskutečnit svůj Americký cestovatelský sen a potřebujete poradit nebo vymyslet itinerář pro Vaši cestu, napište mi Vaše požadavky nebo popište Vaši představu.


Věřím, že Vám pomohu pouhou konzultací a nebo přímo zařízením všech potřebných služeb. V případě  zájmu mohu s Vámi cestu absolvovat také jako Váš průvodce.
 Přeju Vám  krásné cestovatelské zážitky při objevování Ameriky.

 

 

                      http://www.pruvodcedoameriky.cz/foto/max/fws_20140729184912_0.gif
  Ing. Jan Kužel


                  


Tvorba webových stránek: HOR webdesign 2014
sitemap.xml   gt:0.054   login